Sporti

Ja sa milionë euro refuzoi Messi të Manchester Cityt

12/05/2017 13:36
nga:Y.K

Duke parë që Messi nuk e kishte nënshkruar kontratën e re në “Camp Nou”, Manchester City i kishte ofruar yllit argjentinas një shumë marramendëse për të kaluar në “Etihad”.

Manchester City i kishte ofruar Messit një kontratë me pagë 50 milionë euro në vit për të kaluar në “Etihad”, raporton Marca,

Por, skuadra angleze kishte ofruar vetëm 100 milionë euro për blerjen e yllit argjentinas.

Megjithatë, Messi nuk e ka pasur asnjëherë për qëllim të largohet nga Barça. Gjiganti spanjoll, i tronditur nga oferta e Cityt, i ofroi Messit pagë marramendëse, duke e bërë kështu lojtarin më të paguar në botë, para Neymarit dhe Ronaldos.

 

 

12/09/2018 13:37

Suarez drejt largimit nga Barcelona