Sporti

Ja sa herë ka gabuar ‘ VAR-i’ në Premierligë këtë sezon

09/12/2019 18:51
nga:Ideal

VAR ka bërë katër gabime deri më tani gjatë këtij sezoni të parë në Premierligë, e pranon edhe vet shefi i gjyqtarëve, Mike Riley.

Pra, sipas gjyqtarëve VAR-ika bërë vetëm katër gabime në 40 ndeshjet këtë sezon në Premierligë, përcjellë GazetaBlic.

227 raste janë kontrolluara nga VAR, 6 vendime në terren ndryshuan, ndërsa 10 vendimet është dashur të analizohen përsëri.

Pra VAR kishte gabuar në takimin e 25 gushtit ndërmjet, Bournemouth – Manchester City, me 31 gusht në ndeshjen West Ham United kundër Norwich City po ashtu edhe me 31 gusht në duelin Newcastle United v Watford dhe atë ndërmjet, Leicester City v Bournemouth me 31 gusht.

/GazetaBlic/