Lajme

Ja nga sa asamblistë ka secila parti në Kuvendet Komunale

11/09/2017 14:07
nga:anonymous1000144531

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 22 tetorit për Kuvende Komunale.

Sipas të dhënave, PDK prin me 215 asamblistë, pas saj LDK me 212, Vetëvendosje dhe AAK nga 127.

Derisa Lista Serbe ka arritur të fitoj 127 ulëse në Kuvendet Komunale të Kosovës, Nisma për Kosovën 50.

Ja të dhënat:

LDK 212

PDK 215

VV 127

AAK 127

Nisma 50

Srpska 117

AKR 36

Alternativa 8

PSHDK 4

10/22/2018 17:27

Labinot Tahiri: Agim Bahtiri i gjallë apo i vdekur do të mbetët kryetari i cili do ta hap urën mbi Ibër