Sporti

Ja kur zhvillohet ndeshja që do ta vendos kampionin e ri të Kosovës

05/15/2019 19:38
nga:M K

Feronikeli dhe Prishtina do të përballen mes vete në atë që titullohet si finalja e edicionit 2018/2019.

Ashtu si në vitin e kaluar, njëri nga finalistët është Prishtina, së cilës i konvenon vetëm fitorja, pasi barazimi dhe fitorja e Feronikelit, do ta shpallnin skuadrën drenicake si kampione të sezonit, shkruan GazetaBlic.

Tashmë është e ditur se stadiumi është “Rexhep Rexhepi, kurse dita e dielë, 19 Maj 2019.

Koha e fillimit nuk pritet të ketë ndryshime, mirëpo duhet pritur edhe konfirmimin e federatës, në mënyrë që mos të ketë ndonjë ndryshim eventual, për shkaqe organizative.

Kujtojmë se, ne, ashtu si edhe gjatë gjithë edicionit, do t’i kushtojmë rëndësi të veçantë, finales së edicionit, që po cilësohet si më i miri i pasluftës.

/GazetaBlic/

08/26/2019 01:38

Albin Kurti tha se nuk shkon te varri i Ibrahim Rugovës, nxit të komentoj Bajrush Morinën