Sporti

Ja kur luhen ndeshjet e kampionëve

12/11/2017 16:15
nga:Y.K

Pas hedhjes së shortit në orën 12:00, Uefa pak minuta më parë ka zbuluar dhe kalendarin e ndeshjeve të fazës së 1/8-ve në Ligën e Kampionëve. Sfidat e para do të zhvillohen më 13-14 dhe 20-21 shkurt, ndërkohë që ato të kthimit 6-7 dhe 13-14 mars.

NDESHJET E PARA

E martë, 13 shkurt

20:45 Juventus-Totenham

20:45 Bazel-Mançester Siti

E mërkurë, 14 shkurt

20:45 Porto-Liverpul

20:45 Real Madrid-PSG

E martë, 20 shkurt

20:45 Çelsi-Barcelona

20:45 Bajern-Beshiktash

E mërkurë, 21 shkurt

20:45 Sevija-Mançester Junajtid

20:45 Shakhtar Donetsk-Roma

NDESHJET E KTHIMIT

E martë, 6 mars

20:45 Liverpul-Porto

20:45 PSG-Real Madrid

E mërkurë, 7 mars

20:45 Totenhem-Juventus

20:45 Mançester Siti-Bazel

E martë, 13 mars

20:45 Mançester United-Sevija

20:45 Roma-Shakhtar Donetsk

E mërkurë, 14 mars

18:00 Beshiktas-Bajern

20:45 Barcelona-Çelsi

06/27/2018 16:54

Historike: UEFA organizon Champions Leaguen në Kosovë