Lajme

BE-ja e shqetësuar për shkak të mungesës së dialogut Kosovë-Serbi

04/16/2018 18:36
nga:Gazeta Blic

Shefja e diplomacisë kroate, Maria Pejçinoviq-Buriq, tha se ministrat evropianë në takimin në Luksemburg kanë biseduar për situatën politike dhe të sigurisë në Ballkanin Perëndimor.

“Ajo çfarë është shqetësuese është gjendja, marrëdhëniet, si dhe mungesa e dialogut ndërmjet Serbisë dhe Kosovës”, deklaroi ajo.

12/09/2018 17:27

Pas taksës 100 për qind, Qeveria shton edhe tri masa të reja për Serbinë