Lajme

Ja çka thotë Zenun Pajaziti për Gjykatën Speciale e Demarkacionin!

12/29/2017 22:21
nga:Gazeta Blic

Deputeti i PDK’s, Zenun Pajaziti, ka thanë në Ditë Mbas Dite të TV Rrokum se, legjislatura e kalueme ka qene ma e veshtira.

“Kjo, per arsye te zhvillimeve te ndryshme, temave te medhaja dhe te veprimeve te opozites”, ka thane ai.

Pajaziti thote se, PDK nuk ka heq dore asnjihere nga politikat baze te programit te saj, pamvaresisht se shpesh ka pague faturen per vendimet qe s’kane burue nga kjo parti.

Tue fole per Gjykatën Speciale, Pajaziti shprehet se, mbledhja e nenshkrimeve nga veteranët dhe qytetarët ka ba qe te prodhohet situata e fundit lidhun me kete Gjykatë.

“Nji kerkese per nji seance mbas ketyne nenshkrimeve nuk duhet me qene shqetesuese”, thote Pajaziti.

Pajaziti ka deklarue se, Kosova nuk ka me ba asgja ne ate drejtim qe kishte me i damtue marredhaniet me partnerët e saj.

Ndersa, per Demarkacionin, Pajaziti thote se, asht padrejtesi ndaj Kosoves vendosja si kriter per liberalizimin e vizave.

12/11/2018 13:22

Lajmi i fundit: Edhe një i ftuar nga Specialja për tu intervistuar