Sporti

Ismet Munishi një nga trajnerët e rrallë në botë anti-sportivë, kërkon titull në tavolinë

05/08/2020 17:04
nga:M K

Shpeshherë në emisionet televizive bën ftesë për sportivitet e gjëra të tilla, por kur vjen puna në disfavor të tij, ai e harron sportivitetin.

Përderisa shumica e trajnerëve në botë refuzojnë titullin në tavolinë duke thënë se nuk do të ishte e drejtë, kështu nuk mendon i vetshpalluri “Baba” i futbollit kosovar, përcjell GazetaBlic.

Përmes një postimi në faqen zyrtare të rrjetit social “Facebook” ai u është drejtuar klubeve duke u thënë të bëhen burra e t’ia urojnë titullin Ballkanit.

Ende nuk dihet sesi do të të rrjedhin gjërat në vazhdim, por ajo që është e rëndësishme, shumica e kluve po presin përgjigje pozitive nga FFK-ja për rifillim të kampionatit, e që do të varet nga institucionet relevante shtetëtore.

Besoj qe Ffk , tash duhet te sqarohet me neve qe jemi ne pritje . Nuk mund te presim pafundesisht . Te…

Publiée par Ismet Munishi sur Vendredi 8 mai 2020

/GazetaBlic/

07/26/2020 15:42

Pasi s’arriti të bëhet kampion, Ismet Munishi tani luan rolin e filozofit – Falenderon klubin e tij dhe thumbon kundërshtarët