Lajme

Ismet Kryeziu: Pas marrëveshjes

02/02/2020 15:20
nga:Gazeta Blic

Drejtori i KDI-së Ismet Kryeziu ka reaguar pas arritjes së koalicionit VV-LDK.

Ai ka shkruar se përveç qeverisjes së mirë e rëndësisë së veçantë duhet të jetë emancipimi politik për mirëmbajtjen e kokicionece me mandat të plotë qeverisës, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë:

Pas marreveshjes?!

E rendesise se veçante perveç qeverisjes se mire, duhet te jete emancipimi politik per mirembajtjen e koalicioneve me mandat te plote qeverises.

Zgjedhjet e shpeshta e te parakohshme, krizat politike e diskursi shoqerer filloi te kultivonte te vetmen ambicie shoqerore, si te behesh politikan, e si te perfshihesh ne lista zgjedhore. Sikur e vetmja gje atraktive, fitimprurese e e leverdishme te eshte partia politike e gara zgjedhore.

Funksionalizimi i institucioneve me mandat te plote, eshte mundesi per stabilitet te jetes politike e prespektive zhvillimore.

Rexhep Selimi pas arritjes së koalicionit: Ecim përpara

04/14/2020 18:47

EKSKLUZIVE: Këta janë anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm që votuan kundër kaolicionit me AAK dhe Nisma (EMRAT)