Lajme

Ismajli i jep sqarime Konjufcës për vdekjen e pacientëve

03/14/2018 11:39
nga:Gazeta Blic

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili i ka dhënë sqarime akuzave të deputetit Glauk Konjufca, i cili tha se qysh në fillim të Qeverisë Haradinaj tre pacientë kanë vdekur nga neglizhenca e mjekëve.

Ismaili tha se posa ka ndodhur kjo ka ndërmarr masa edhe pse kishte vetëm dy ditë punë.

Ministri Ismaili tha kishte angazhuar edhe inspektoratin dhe të gjithë mekanizmat për t’u marr me rastin.

12/10/2018 11:56

Ismaili: Ndalëm korrupsionin në blerjen e barnave, shpëtuam mbi 6 milionë euro