Sporti

Ish-sulmuesi i Skënderbeut i dhuron kualifikimin Slavias së Pragës

03/14/2019 23:42
nga:Lorik J

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olainka, ka bërë heroin në sfidën e Ligës së Europës ndaj Sevillas, duke i dhuruar kualifikimin skuadrës çeke.

23-vjeçari gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 119-të.

Gjuajtja e Olainkës është devijuar nga mbrojtësi Kajer dhe ka përfunduar në rrjetë. Ndeshja përfundoi me rezultatin e përgjithshëm 4-3.

VIDEO