Lajme

Ish-deputeti i Kosovës: Grenell ka paraqitur dorëheqjen e tij nga dialogu Kosovë – Serbi

03/08/2020 15:58
nga:Norë Kelmendi

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka thënë se emisari i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell, mund të japë dorëheqje nga kjo pozitë.

Zeka tha se sipas burimeve amerikane, Grenell ka paraqitur tashmë dorëheqjen e tij tek presidenti Donald Trump.

Postimi i plotë:

Ka shume mundesi qe Grenelli do jap doreheqje?

Sipas burimeve amerikane, Richard Grenell eshte lodhur nga talibanizmi ballkanik serbo-shqipetar. Sipas tije, ka shume konfuzitet. Çdo gje eshte e paqarte dhe e padefinuar.

Grenelli ka paraqitur dorheqjen prane Presidentit Tramp. Mbetet qe te presim vendimin e presidentit amerikan nese do ta pranoje vendimin e emisarit amerikan.

Nese do te ndodhe nje gje e tille, presim neser…

Ka shume mundesi qe Grenelli do jap doreheqje?Sipas burimeve amerikane, Richard Grenell eshte lodhur nga talibanizmi…

Publiée par Milaim Zeka sur Dimanche 8 mars 2020

05/18/2020 19:06

​Kurti e lavdëron Grenellin: Nuk ia deshi të keqen Kosovës!