Lajme

Isa Mustafa nuk shkon në takim me Ramush Haradinajn, ja ku ndodhet ai!

07/11/2017 10:49
nga:R A

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa sot nuk do të jetë pjesë e takimit me kandidatin për kryeministër Ramush Haradinaj i cili dje ka ftuar liderët e dy partive atë të LDK-së dhe VV-së.

Burime të GazetaBlic kanë bërë të ditur se Isa Mustafa sot ka udhëtuar për në Itali dhe së nuk do të takohet me Haradinajn.

Po ashtu edhe deputeti i LDK-së Naser Rugova për GazetaBlic ka thënë se Mustafa i ka dhënë dje përgjigje Haradinajt për takimin dhe ky takim nuk do të ndodh derisa të konstituohet kuvendi  atëherë mund të ulemi dhe të bisedojmë për çështje të konstituimit të institucioneve, raporton GazetaBlic.com.

 

06/23/2018 15:52

​Haradinaj pas rizgjedhjes: Nuk kam me u ndal së punuari për AAK-në dhe Kosovën