Lajme

Isa Mustafa ia hoqi vijat e kuqe PDK-së: Vjen kundërpërgjigja e Kadri Veselit

09/29/2020 12:23
nga:Gazeta Blic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në një konferencë për media ka folur për heqjen e vijave të kuqe nga LDK.

Ai ka theksuar se nuk është PDK ajo e cila ka vendosur apo ka hequr vija të kuqe.

I pyetur nga gazetarët, ai tha se për këtë duhet të pyetet LDK-ja, raporton Gazeta Blic.

Ndryshe, ditë më parë lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka theksuar se partia e tij ia ka hequr vijat e kuqe PDK-së.

Në PDK ka dy grupe, ata që janë për hyrje në qeveri, dhe ata që janë kundër hyrjes në qeveri.

 

Tahiri për Qeverisjen Hoti: Dështon të sigurojë shumicën e nevojshme