BLIC.TV

Intervistë / Zariqi: Ramush Haradinaj do të bëhet President i Kosovës

02/11/2021 16:22
nga:Gazeta Blic

Kandidati i AAK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës, Xhavit Zariqi në një intervistë për “Gazeta Blic” është shprehur i bindur se lideri i partisë së tij Ramush Haradinaj, do të bëhet President i shtetit.

Zariqi, gjatë intervistë ka treguar edhe formën se si Haradinaj, do të arrij të zgjidhet President.

Në këtë intervistë ai foli edhe për plan-programin qeverisës të AAK-së si dhe ka shpalosur prioritetët e tij si deputet në Kuvendin e Kosovës.

Më poshtë mund ta shikoni intervistën e plotë: