BLIC.TV

Intervistë / Xhavit Haliti: PDK del e para në zgjedhjet e 14 shkurtit!

02/12/2021 14:20
nga:Gazeta Blic

Nënkryetari i PDK-së Xhavit Haliti, i cili garon për deputet në zgjedhjet e parakohshme të Kuvendit të Kosovës, është shprehur i bindur se partia e tij do të dale fituese e zgjedhjeve.

Haliti, në një intervistë për “Gazeta Blic” ka folur rreth formimit të institucioneve të reja pas 14 shkurtit.

Numri dy i PDK-së, ka komentuar edhe deklaratat e drejtuesve të NISMA-s, lidhur me akuzat se Enver Hoxhaj, ka deklaruar se do të kërkoj azil në Beograd, në rast se fiton UÇK.

Haliti, gjatë kësaj interviste foli edhe rreth prioritetëve të PDK-së në qeverinë e re dhe synimet brenda Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Intervistën e plotë mund ta shikoni më poshtë: