BLIC.TV

Intervistë me Gani Dreshajn, humanistin e madh që është pjesë e politikës kosovare

09/24/2019 22:30
nga:L I

Gani Dreshaj do të jetë përsëri në garën e AAK-së për deputetë në Kuvendin e Kosovës.

Pasi kishte siguruar me shumicë votash në legjislacionin e kaluar, Dreshaj ka marrë besimin e partisë për të qenë përsëri pjesë e listës.

I njohur për humanitetin e madh të treguar ndër vite kudo në Kosovë, biznesmeni nga Gjermania ka treguar në një intervistë për Gazetën Blic të gjitha arsyet që e kanë bindur atë për të qenë pjesë e politikës kosovare.

Politikani nga Istogu ka treguar edhe për bizneset në Kosovë, numrin e madh të punësuarve, kushtet e tregut të punës në Kosovë dhe afërsinë e tij me Ramush Haradinajn.

Dreshaj është betuar që asnjëherë Kosovës mos të ia marrë asnjë cent nga buxheti, por që gjithmonë të jap shumë nga vetja për shtetin e tij.