BLIC.TV

Intervistë me Arban Abrashin: LDK fituese e zgjedhjeve!

02/11/2021 13:03
nga:Gazeta Blic

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Arban Abrashi, në një intervistë për “Gazeta Blic” ka shpalosur programin qeverisës.

Abrashi, gjatë intervistë ka folur për marrëveshjet e Uashingtonit, për të cilat tha se do të konkretizohen së shpejti.

Ai foli edhe për investimet në hekurudhat e Kosovës, projekte këto që kanë nisur të realizohen gjatë mandatit të tij si ministër, si dhe projektet tjera nëpër komuna.

Abrashi, po ashtu gjatë kësaj interviste ka folur edhe për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Ndër të tjera, Abrashi ka dhënë edhe disa arsyeje për të cilat duhet të votohet këtë të diele.

Intervistën e plotë mund ta ndiqni më poshtë: