Sporti

Interi refuzon ofertën e parë nga PSG për Icardin

05/23/2020 13:22
nga:Mergim Rreci

Inter thuhet se kanë refuzuar një ofertë fillestare të PSG me 50 milion € plus 10 milion € në shpërblime për Mauro Icardi, pasi ata duan të paktën 60 milion € plus 10 milion € në shtesa.

Sulmuesi aktualisht ndodhet në Paris me huazim me një mundësi për të blerë vlerën 70 milion euro, por kampionët e Ligue 1 po kërkojnë zbritje, veçanërisht pasi sezoni i tyre u mbyll në fillim për shkak të pandemisë koronavirus.

Sipas Sky Sport Italia dhe La Gazzetta dello Sport, një propozim fillestar i shpërblimeve prej 50 milion € plus 10 milion € është refuzuar, përcjell GazetaBlic.

Shifra e kërkesës do të jetë 60 milion € e garantuar së bashku me të paktën 10 milion € në shtesa, shumica e të cilave do të jenë relativisht të thjeshta për tu aktivizuar, kështu që shuma eventuale do të dalë afër 70 milion €.

PSG tashmë ka paguar 13 milion € për huazimin një sezonal dhe mbuloi pagën e tij, të cilën e ktheu me 20 gola dhe katër asistime në 31 ndeshje konkurruese.

Juventus dhe Napoli thuhet se janë të gatshëm të mirëpresin Icardi përsëri në Serie A, por nëse PSG do ta blinte lojtarin dhe menjëherë ta shiste atë në një klub tjetër italian, Inter do të xheponte një shtesë prej 15 milion €.