Sporti

Inter – Frankfurt, notat e lojtarëve

03/14/2019 23:09
nga:Lorik J

Skuadra e Interit është eliminuar nga Europa League.

Frankfurt ka mposhtur Interin në ‘San Siro’ me rezultatin 0-1, për të kaluar në çerekfinale të Europa Leagues, përcjell GazetaBlic.

Ka mjaftuar goli i sulmuesit serb, Luka Jovic që skuadra e Interit të përshëndetet nga Europa League dhe Frankfurt të prekë çerekfinalen.

Portieri Samir Handanovic është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes – pasi ka kryer disa pritje të jashtëzakonshme në këtë sfidë.

Më poshtë keni notat e lojtarëve: