Sporti

Inter e ka seriozisht, marrëveshja me Eriksen është drejt mbylljes

01/14/2020 23:55
nga:Lorik J

Lajme të mira për Interin vijnë nga Anglia. Christian Eriksen ka pranaur të kalojë te Inter tani në janar. Ky ishte një problem më vete deri ëm sot, por tani është zgjidhur. Gazetari sportive në Itali, Fabrizio Romani është ai që ka njofutar ëkëtë gjë. Mungon vetëm ‘po’ e Tottenham, që marrëveshja të mbyllet. Danezi është në përfundim të kontratës dhe klubi londinez assesi nuk do që t’a falë në qershor.

Ky do jetë një përforcim i rëndësishëm, duke pautr parasysh cilësit e madhë që do sjellë mesfushori. Tani Conte dueht të mendojë formacionin me futbollistin e tij që ka kohë që e kërkon. Ajo që konfirmon është edhe blerja e zëvndësuesit të tij nga Tottenham, vetëm dy ditë më parë. Christian Eriksen te Inter? Me shumë mundësi po.