Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se si do të jetë moti në vikend

11/03/2017 15:16
nga:M H

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti gjatë vikendit  do të jetë me vranësira të shpërndara dhe me diell, njofton Gazeta Blic.

Në orët e hershme të ditës nëpër vise të ulëta do të ketë mjegull afatshkurtër si pasoj e ndryshimeve termike. Sonte gjatë natës vende-vende pritet të ketë riga lokale të intensitetit të dobët të cilat do të jenë prezent në veriperëndim të vendit edhe nesër në orët e para .

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri +3 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale të ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s.

10/22/2018 20:10

Ky mot na pret gjatë ditës së nesërme