Sporti

Iniesta flet pasi rinovoi kontratën, zbulon se kur do të pensionohet nga futbolli

10/06/2017 15:33
nga:Gazeta Blic

Andres Iniesta ka folur për mundësinë e pensionimit nga futbolli.

Andres Iniesta konfirmoi të ardhmen e tij te Barcelona duke nënshkruar kontratë të re në Camp Nou.

Mesfushori po ashtu ka folur për pensionimin e tij te gjiganti katalan.

“Unë jam ende në shtëpi dhe unë mund të vazhdoj të ëndërroj të kem gjëra të rëndësishme me këtë klub. Unë dua të falënderoj klubin, presidentin dhe bordin për besimin që kanë treguar në mua”, ka deklaruar Iniesta.

“Do të jem këtu derisa trupi im ose mendja ime të besojnë se unë mund të luajë. E vetmja gjë që më shqetëson sot është që të arrijë në fundin e këtij sezonit, të luftojë për titujt që t’i knaqim partnerët dhe tifozët tanë”, ka theksuar ai.

06/16/2018 14:26

Barcelona kërkon transferimin e yllit të Juventusit