Lajme

Infermierja kosovare nga lodhja e madhe e zë gjumi në koridorin e Klinikës Infektive

06/30/2020 00:09
nga:A. R.

Një fotografi e shkrepur sot, shihet infermierja kosovare Shqipe Kadriu, teksa pushon  pak çaste në Klinikën Infektive në Prishtinë, shkruan Gazeta Blic.

Nga lodhja e madhe, që i është shkaktuar nga rastet e shumta me koronavirus dhe trajtimi i madh i pacientëve të shtrirë në Klinikën Infektive, ka bërë që për ca çaste ta zë gjumi në koridorin e Klinikës.

Në fotografinë e publikuar nga Gazeta Shneta, në mbishkrim thuhet: a po besoni tash se ka virus?!