Showtime

Imer Mushkolaj: Mikullovci sot mbylli teatrin e tij dhe iu bashkua Leze Qenës

09/15/2020 21:23
nga:N S

Sot bota e artit mori lajmin e hidhur.

Aktori i njour kosovar, Adem Mikullovci ndërroj jetë në moshën 83 vjeçare, shkruan GazetaBlic.

Shumë fytyra të njohura shprehën ngushëllime për të, duke u nisur nga aktor, këngëtarë, analist e politikanë.

Edhe analisti Imer Mushkolaj e kujtoj me një postim në profilin e tij ‘Facebook‘.

‘Para gjashtë muajsh Adem Mikullovci kujtonte Leze Qenën, që iku nga kjo botë. Sot mbylli teatrin e tij dhe iu bashkua asaj‘, shkroi ai.

Para gjashtë muajsh Adem Mikullovci kujtonte Leze Qenën, që iku nga kjo botë. Sot mbylli teatrin e tij dhe iu bashkua asaj.

Publiée par Imer A. Mushkolaj sur Mardi 15 septembre 2020

09/20/2020 14:44

‘Ora 5 shkoj dita’, Teuta Krasniqi rrëfen vullnetin e Adem Mikullovcit për punë në aktrim