Cool

Imazhet që shënuan javën në botë

07/03/2018 14:30
nga:Gazeta Blic

BBC sërish ka bërë përzgjedhjen e fotografive që kanë dominuar në lajmet botërore gjatë një jave.

Ndër to mund të shihni foto nga botërori, shqiponjat e shumë e shumë foto tjera.

Fotografi Jane Barlow në këtë pamje spektakolare sjellë të një Shqiponjë duke kapur një troftë në Cairngorms në Skoci.

 

Një burrë godet një top futbolli gjersa merr pjesë në një ngjarje që feston Asar Pandra, i quajtur edhe Dita Kombëtare Pedi, në Lalitpur, Nepal. Veprimtaria shënon fillimin e mbjelljes së kulture të orizit.

 

Hëna e plotë ngrihet pas një dege të djegur, si një shpërthim i madh i zjarreve nëpër bërthamat në Greater Manchester, Britani të Madhe. Ushtarët u bashkuan me më shumë se 100 zjarrfikës për t’u përpjekur për të luftuar flakët.

 

Një vajzë e re shikon pas strehën e saj u shkatërrua pas shiu i rërës në Abidjan, Bregu i Fildishtë. Qeveria kërkoi evakuimin e të gjithë njerëzve që jetojnë në zonat e prirura nga përmbytja.

 

Dy vajza përqafohen në Paradën e Krenarisë në Mexico City.

 

 

Një tifozë e futbollit pret fillimin e ndeshjes midis Panamasë dhe Tunizisë, në Saransk, Rusi. Tunizia përfundimisht fitoi 2-1, duke e bërë Panaman, kombin e parë që nga Serbia dhe Togo në vitin 2006 për të humbur secilën nga tre ndeshjet e para në finalet e Kupës së Botës. /kp/Telegrafi/

 

03/18/2020 14:53

Koronavirusi: Rrugët boshe në të gjithë botën