Lajme

Ilir Meta publikon pamjet nga protesta e djeshme

03/03/2020 19:24
nga:E Sh

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ka publikuar pamje nga manifestimi i mbrëmjes së shkuar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

“Demokracia nuk rrezikohet kur populli ngrihet në mbrojtje të Kushtetutës, por kur pushteti, me anë të ligjeve antikushtetuese dhe antipopullore, kërkon të shtypë vullnetin e popullit, të drejtat e qytetarëve dhe të drejtat e tyre kushtetuese. POPULLI KUQEZI ËSHTË ZGJUAR! 🇦🇱 #PërKushtetutën🇦🇱 #PërRepublikën🇦🇱 #PërShqipërinë🇦🇱 #PërKombin🇦🇱”, shkruan Meta përkrah videos.

Demokracia nuk rrezikohet kur populli ngrihet në mbrojtje të Kushtetutës

Demokracia nuk rrezikohet kur populli ngrihet në mbrojtje të Kushtetutës, por kur pushteti, me anë të ligjeve antikushtetuese dhe antipopullore, kërkon të shtypë vullnetin e popullit, të drejtat e qytetarëve dhe të drejtat e tyre kushtetuese.POPULLI KUQEZI ËSHTË ZGJUAR! 🇦🇱#PërKushtetutën🇦🇱 #PërRepublikën🇦🇱 #PërShqipërinë🇦🇱 #PërKombin🇦🇱

Publiée par Ilir Meta sur Mardi 3 mars 2020

03/09/2020 21:29

Koronavirusi, Meta: Duhen fonde që situata të mos dalë jashtë kontrollit