Cult

‘Ike moj e more dhenë, kush t’ia bëjë babait kafenë, o le t’ia bëjë kush të dojë e kush i tha të më martojë’ (VIDEO)

10/12/2020 22:42
nga:N S

Eli Fara është një këngëtare mjaft e dashur për publikun. Ajo karakterizohet me zërin e ëmbël e të veçantë, duke e bërë kështu ndër këngëtaret më të mëdha të muzikës shqipe pas viteve të 80-ta, shkruan KultPlus.

Sonte, KultPlus ju sjell këngën ‘Bie shiu pika pika’ nën interpretimin e jashtëzakonshëm të Eli Farës.

Bashangjitur gjeni videon dhe tekstin e këngës.

Bie shiu moj pika pika
Besomë o baba se ika
Të besova moj të besova
Që ditën o moj që të fejova
Ike, ike moj

More dhenë
Kush t’ia bëj o babait kafenë
Le t’ia bëjë kush të dojë
Kush i tha të më martojë

Ike ike
Moj more dhenë
Kush t’ia bëj o nënë kafenë
Le t’ia bëjë nusja e djalit që për mua moj ta marr malli.

10/19/2020 08:41

Si e ka njohur ish-bashkëshortin dhe pse u nda nga ai? E zbulon pas shumë vitesh Eli Fara