Sporti

Icardi: I kam thënë Interit që unë dua të qëndroj

05/17/2019 13:45
nga:Ideal

Mauro Icardi – lëshoi ​​një deklaratë duke këmbëngulur se ai “i ka thënë tashmë klubit që kam ndërmend të qëndroj në Inter, sepse kjo është familja ime. Koha do të tregojë kush e tha të vërtetën. “

Sulmuesi ishte përsëri në titujt e gazetave këtë mëngjes – me ‘La Gazzetta dello Sport’ duke pohuar se ai kishte pranuar tashmë kushtet personale me Juventusin, përcjell GazetaBlic.

“Duke parë që gazetat kohët e fundit kanë raportuar histori që nuk pasqyrojnë mendimet dhe synimet e mia – unë dua të informoj tifozët tanë që i kam thënë disa herë klubit se kam ndërmend të qëndroj në Inter”, shkruante Icardi në Instagram.

“Pra, tani e tutje, nuk mund të ketë keqkuptime të çfarëdo lloji. Unë e kuptoj se mediat ka interes në shitjen e tregimeve të rreme – por unë nuk mund të bëj asgjë më shumë se ta sqaroj këtë personalisht.

“E përsëris: Unë i kam thënë Interit që dëshira ime është të mbetem aty, sepse Interi është familja ime. Koha do të tregojë se kush e tha të vërtetën. Forza Inter.”

/GazetaBlic/