Sporti

Ibrahimovic: Unë jam një legjendë dhe nuk do të ketë Zlatan tjetër

06/20/2019 15:28
nga:Ideal

Ish-sulmuesi i Juventusit, Interit, Milanit dhe Manchester United, Zlatan Ibrahimovic ka thënë se ai është një legjendë dhe nuk do të ketë kurrë një tjetër Zlatan në futboll.

Në një intervistë të fundit që suedezi e dha për DAZN, ai foli për veten dhe praninë e tij në MLS, shkruan GazetaBlic.

Ai tha: “Unë nuk jam një surprizë, unë jam tashmë një legjendë.

“Në këtë ligë, ju do të shihni gjërat që nuk janë parë në sezonin e parë në MLS. Ne jemi të pjekur në krahasim me sezonin e parë, për titullin të gjitha ndeshjet janë të hapura.

“Unë nuk shoh një të preferuar dhe kjo është bukuria e MLS. Unë e konsideroj veten kërcënim më të madh të kampionatit.Unë jam një legjendë dhe nuk do të ketë Zlatan tjetër”, u shpreh Zlatan./GazetaBlic/