Sporti

Ibrahimovic e nis mbarë aventurën e dytë te Milani, gol dhe asist “alla Ronaldinho” në miqësore

01/03/2020 20:20
nga:M K

Gol të bukur dhe asist më të bukur për Ibrahimovicin në ndeshjen e parë të aventurës së dytë me Milanin.

Suedezi që tashmë ka zyrtarizuar rikthimin në San Siro, luajti nga fillimi për “kuq e zinjtë” në miqësoren ndaj Rhodense, takim të cilin e fituan 9-0, shkruan GazetaBlic.

Sulmuesi ishte pika kyçe e taktikave të Piolit, i cili sonte projektoi një skemë tjetër, 4-3-3.

Më poshtë mund ta shikoni golin dhe asistin e shtatëlartit.

/GazetaBlic/

01/03/2020 17:30

Gol dhe asist në miqësore, Ibra gati për Sampdorian!