Sporti

Ia “shkund dritat” me një të majtë të frikshme – shikoni nokautin ‘vrasës’

09/22/2019 14:20
nga:M K

Jesus Ramos, shënoi një fitore mbreslënëse mbrëmë, ku nokautoi Ricky Edwards.

Boksieri 18-vjeçar i peshave welterweight, që ka dhjetë fitore me nokaut në 11-të ndeshje dhe asnjë humbje, e mundi kundërshtarin 12-4 në meçin që u zhvillua në Kalifornia, shkruan GazetaBlic.

Ai, në rundin e tretë, nokautoi amerikanin 29-vjeçar, Edwards, me një të majte të frikshme.

Ramos, ishte më i mirë në të shumtën e kohës, teksa e mposhti atë me nokaut në raund të tretë për ta siguruar fitoren.

Për më shumë shikoni videon:

/GazetaBlic/

05/12/2020 17:28

Ndërron jetë ikona e sportit gjilanas