Showtime

I shtohet edhe një anëtar familjes së ‘Cimës’ (Foto)

10/12/2017 19:18
nga:SH. L

Ai është një prej tre humoristëve më të famshëm në trojet shqiptare.


Rasim Thaqi u bë i njohur më shumë me emrin artistik si Cima, ku ka qindra shfaqje.

Sot, familja e Cimës është shtuar edhe për një anëtar, pasi që i ka lindur edhe një mbesë. Bëhet fjalë për Malta Thaçin, e cila është vajza e djalit të aktorit, Burimit dhe të bashkëshortes sp këtij të fundit, Daorsës.

Ndryshe, aktori gjithashtu është edhe gjysh i dy mbesave të bukura dhe një nipi të hijshëm.