Lajme

I riu shqiptar vret veten në burgun francez, lë letër lamtumire

02/01/2020 23:31
nga:Gazeta Blic

Një djalë të ri shqiptar në Francë u gjet i vdekur në dhomat e izolimit të burgut.

Ngjarja ka ndodhur të mërkurën më 28 janar në burgun e Val-d’Oise, 42 kmlarg kryeqytetit francez, Paris.

Viktima, një 27 vjeçar, i dha fund jetës në rrethana dhe shkaqe të paqarta.

Trupi i tij u gjet pas mesditës kur në burgpo shpërndahej ushqimi i drekës.

Ai kishte lënë një letër për familjen, njoftoi policia.

09/22/2020 08:59

Arratiset nga burgu, policia e gjen përsëri