Hoti: Takimi në Washington u shtye për një datë tjetër, kemi mbështetjen e PE-së për liberalizimin!

Kryeministri i Kosovës, në një konferencë për medie, pas vizitës së tij në Bruksel, ka thënë se ai e ka marrë mbështetjen e gjerë të Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave, shkruan GazetaBlic. Tutje kreu i ekzekutivit, tha se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë në Washington dhe takimi i dy palëve atje, është … Continue reading Hoti: Takimi në Washington u shtye për një datë tjetër, kemi mbështetjen e PE-së për liberalizimin!