Zgjedhjet 2017

Hoti: Programi socialdemokrate i duhet Kosovës

06/04/2017 21:48
nga:Gazeta Blic

Ne si Nisma dhe AAK ka ardhë koha që vendi të qeverisët nga opozita, dhe e falënderojmë edhe PDK-në që e ka kuptuar këtë gjë se qeveria do të udhëhiqet nga Ramush Haradinaj. Kështu ka thënë Enver Hoti nga Nisma për Kosovën.

“Politika e drejton vendin dhe lutem që kjo gjë të ndodhë çdo herë. Një program socialdemokrate i duhet Kosovës. Pacolli është një person që nuk i duhet Kosovës dhe profili i tij aspak nuk është konstant dhe kurrë nuk ka qenë konsistent”, ka thënë Hoti.

E Sadri Ferati nga LDK-ja ka thënë Demarkacioni ka mbet për të ardhmen dhe ka parti që dikujt nuk i ka votuar hiç dhe liberalizimi i vizave i ka humb Kosovës.