Lajme

Hoti: Nuk ka pasur asnjë takim mes Fatmir Limajt e Kadri Veselit (VIDEO)

05/11/2017 17:44
nga:Gazeta Blic

Deputeti i Nisma për Kosovën, Enver Hoti, ka përjashtuar mundësinë që kjo parti të hyjë në koalicion me ndonjë nga partitë që ishin deri më tani në pushtet.

Hoti në emisionin “Fakt Plus”, në Tribuna Channnel, ka siguruar se nuk ka pasur asnjë takim mes kryetarit të Nismës, Fatmir Limaj dhe atij të PDK-së, Kadri Veseli ashtu siç po pretendon Lidhja Demokratike e Kosovës.

Hoti ka thënë se Qeverinë e ardhshme do e udhëheqë boshti opozitar AAK dhe Nisma. Ai ka thënë se në këto zgjedhje Nisma për Kosovën do të dal me mbi 10 deputetë.