Lajme

Hoti: Me fat Bajrami, lutemi që sa më parë t’i kthehemi normalitetit

05/24/2020 11:06
nga:Norë Kelmendi

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ua ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë festën e Fitër Bajramit, shkruan GazetaBlic.

Ai është lutur që sa më parë të kalojë gjendja me pandeminë Covid-19 në mënyrë që të kthehet normaliteti.

“Në këtë kohë pandemie, kur nuk ka qenë e mundur të falet Bajrami në xhamia, lutemi që sa më parë të kalojë kjo gjendje dhe t’i kthehemi normalitetit”, ka shkruar ai.

Të dashur miq dhe besimtarë,Me fat Bajrami, shëndet e gëzime për të gjithë juve.Në këtë kohë pandemie, kur nuk ka…

Publiée par Avdullah Hoti sur Dimanche 24 mai 2020

07/06/2020 12:25

Hoti dhe Vuçiqi takohen me 12 korrik, për të rinisur dialogun me ndërmjetësimin e BE-së