Lajme

Hoti: Flamuri i shtetit të vendoset sa më lart e dinjitetshem

02/14/2018 11:03
nga:M H

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka LDK e mbështet rivendosjen e Flamurit të shtetit të Kosovës tek rrethi, sa më lart e dinjitetshem.

Sipas tij, ky flamur duhet të vendoset në çdo institucion publik, sipas protokollit të shtetit.

“Në çdo cep të botes që të valojë Flamuri i Kosovës, aq më krenare do të jetë Shqiponja dykrenore e Ismail Qemail Vlorës. Me ndihmën e miqve, do ta vëmë Flamurin e Kosovës edhe në OKB, ashtu siç e dëshironte dhe kërkonte edhe Presidenti Rugova”, ka shkruar ai në facebook.

02/19/2019 16:33

Profili i rremë që po e pengon të parin e LDK-së