Sporti

Histori interesante e Rashicës: Ishte i sëmurë, nuk dihej se a do të luante, starton dhe i fiton ndeshjen ekipit të tij

03/12/2018 22:39
nga:Lorik J

Skudara e Werder Bremenit ka fituar ndaj Koln.

Ekipi i Bremenit ka fituar me rezultatin e thellë 3-1 ndaj Kolnit, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të raundit të 26’të të Bundesligës, shkruan GazetaBlic

Në këtë takim ka shënuar edhe sulmuesi kosovar, Milot Rashica.

Rashica ishte i sëmurë dhe nuk dihej se a do të luante në këtë takim, mirëpo ai mposhti ‘gripin’ dhe ai doli që të startojë.

Përkundër faktit që ishte i sëmurë, Rashica shënoi një gol dhe zhvilloi një ndeshje fantastike./GazetaBlic/

11/17/2018 20:23

Rashica fenomenal, përveç eurogolit jep edhe një ‘euro-deklaratë’