Sporti

Higuain: Mund t’i bëjmë keq Barcelonës

04/18/2017 18:03
nga:N S

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain, ka thënë se mund t’i bëjë keq Barcelonës.

Bianconerët kanë fituar ndeshjen e parë 3-0, por që në ndeshjen e dytë e pret një atmosferë e zjarrtë në Camp Nou.

“Nuk e di se a do të jetë e vështirë, por lojtarët tanë mendojnë se mund të udhëtojmë atje dhe ta zhvillojmë lojën tonë, që e bëmë në Torino”.

“Ata e kanë treguar në të kaluarën se mund t’i rikthejnë rezultatet, të bëjnë mrekulli, por ne e dimë këtë dhe do të jemi të kujdesshëm”.

“Shpresojmë që të bëjmë raste për gol, pasi ne e dimë që mund tu bëjmë dëm atyre”, ka thënë Higuain.

 

06/16/2018 14:26

Barcelona kërkon transferimin e yllit të Juventusit