Sporti

Hellas Verona – Milan, formacionet zyrtare

09/15/2019 19:50
nga:Lorik J

Skuadra e Milanit sonte do të luajë në transfertë ndaj Hellas Verona.

Hellas Veron dhe Milan takohen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të xhiros së tretë të Serie A, raporton GazetaBlic.

Dy futbollistët shqiptarë, Kumbulla dhe Amir Rrahmani luajnë nga minuta e parë tek Verona, kurse tek Milani ka disa ndryshime.

Bennancer nuk luan nga minuta e parë – dhe Castijello është në bankë. Biglia dhe Paqueta do të luajnë në vendin e tyre.

Ja formacionet zyrtare:

Milan: Donnarumma, Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Biglia, Calhanoglu, Suso, Paquetà, Piatek.

Verona: