Lajme

Haxhiu thotë se “aventurat” e Thaçit janë shqetësuese

11/13/2018 11:00
nga:A. R.

Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka thënë se duhet t’i shqetësojë, siç shprehet ajo aventura e presidentit Hashim Thaçi për zëvendësimin e Gjermanisë me Rusinë.

Këto deklarata Haxhiu i ka bërë pasi presidenti Thaçi gjatë ditës së djeshme ka bërë të ditur se në Paris është takuar me presidentin rus, Vladimir Putin. Sipas Thaçit, Putin do të mbështesë arritjen e një marrëveshjeje paqësore Kosovë-Serbi.

Haxhiu ka thënë se është e papranueshme ajo çka po bënë presidenti i vendit.

Haxhiu: Duhet të na shqetësojë aventura e Hashim Thaçit

 

“Këtë tendencën që me e zëvendësua Gjermaninë me Rusinë. Neve duhet të na shqetësoj kjo aventurë e Hashim Thaçit. Është skandal çka po bënë ai si president i vendit. Por, këtë ndoshta do të kemi mundësi ta diskutojmë të premten, sepse kjo është e papranueshme çka po bënë ai si president, duke tentuar ta zëvendësoj apo të krijojë marrëdhënie të re me Serbinë dhe Rusinë”, tha ajo.

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë të jashtëzakonshme me kërkesë të kryeministrit Ramush Haradinaj, për shqyrtimin dhe miratimin e pakës së ligjeve për sundim të ligjit dhe agjendën integruese evropiane.

01/23/2020 00:30

Zyrtarja e LDK-së i reagon Albulena Haxhiut: “ Përnime ju kisha thonë qonu se nuk ka sen këtu”