Lajme

Haxhiu: Lista Serbe është si VV, tonet nacionaliste i përdor vetëm për konsum të brendshëm (Video)

07/07/2017 20:45
nga:Gazeta Blic

Deputeti i zgjedhun ne zgjedhjet e 11 Qershorit nga PDK Bekim Haxhiu e ka krahasue Srpska Listan me Vetevendosjen, tue thane se ajo tonet nacioanaliste i perdore vetem per konsum te mbrendshem politik.

Haxhiu keto komente i bani ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum.

Ai nder te tjera ka shtue se ne baze te rezultateve te zgjedhjeve shihet se koalicioni i udhehequn nga PDK asht fitues i vitit 2017.

‘Me 22 Tetor PDK ka m’u riafirmue, si partia e pare ne vend, ngase ky subjekt politik asht i vetmi qe ka ba mireqenie per qytetaret ne te gjitha sferat e saj”, tha Haxhiu.

Simbas tij, LDK e rriti buxhetin por e futi vendin me mbi 900 mije euro ne borxh.

Ai madje e ka kritikue Avdullah Hotin, tue thane se ai ka qene pengesa kryesore sa i perket ligjit edhe per aspekte mediale por edhe per kulturen.

Derisa kur ka fole per Vetevendosjen, Haxhiu ka thane se vota e tyne ka qene aksidentale e jo reale.

Per ma shume shihne videon e plote. /Rrokum.Tv

06/16/2018 19:21

​Krasniqi: PDK-në e nisëm si social demokrate, dhe ajo shkoi nga e djathta