Lajme

Haxhiu: Hoti do të duhej t’i anulonte takimet me Serbinë, jo me Shqipërinë

09/23/2020 23:06
nga:F K

Anëtarja e Kryesisë së VV-së, Albulena Haxhiu ka reaguar pas për shtyrjes së mbledhjes së përbashkët të Qeverisë së Kosovës me Qeverinë e Shqipërisë, njofton GazetaBlic.

Haxhiu në një postim në Facebook e ka quajtur broçkull vendimin për shtyrjen e takimit me Qeverinë e Shqipërisë, derisa ka shtuar se do të duhej të anuloheshin takimet me Serbinë.

“Takimet që do të duhej të anulohen nga Hoti janë ato me Serbinë e të cilat po e zhbëjnë Republikën dhe jo ato me Shqipërinë! Kryeministër i paligjshëm dhe mashtrues që nuk e tregon të vërtetën për shtyerjen e mbledhjes së përbashkët me Shqipërinë. Arsyetimi se e ka anuluar kinse për shkak thirrjes në raporim për 100 ditëshin e qeverisjes janë broçkullat e tij të radhës!”, ka shkruar ajo.

Përveç Haxhiut, edhe shefi i grupit parlamentar nga ky subjekt politik, Rexhep Selimi ka reaguar pas këtij vendimi,  duke shtuar kjo mbledhje e paraparë të mbahet në Shkodër është në interes të të gjithë qytetarëve./GazetaBlic.

 

Rexhep Selimi: Publikisht e njoftojmë Hotin që mos të tëhiqet nga mbledhja me Qeverinë e Shqipërisë

Shtyhet mbledhja e dy qeverive, Hoti tregon arsyen