Lajme

Haskuka:Për balotazh kam marrë mbështetje edhe nga kandidati i LDK-së, Hatim Baxhaku

11/10/2017 10:34
nga:M H

Në fund të javës i publikojmë marrëveshjet për balotazhin.

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka , ka bërë të ditur se deri në fund të kësaj jave do t’i publikoj marrëveshjet e arritura me subjektet e tjera politike për bashkëqeverisje. Ai ka konfirmuar se për balotazh ka marrë mbështetje nga kandidati i LDK-së, Hatim Baxhaku.

“Marrë parasysh rezultatin e zgjedhjeve ku dy të tretat e qytetarëve kanë votuar për ndryshim dhe kundër vazhdimit të qeverisjes aktuale, unë jam në kontakt të vazhdueshëm me kandidatët e subjekteve që nuk kane hyrë në balotazh, në mënyrë që së bashku të krijojmë një front për ndryshim, të cilin e presin qytetarët tanë, shkruan sot Koha Ditore.

Deri tashti gatishmëri për bashkëpunim më kanë shprehur Hatim Baxhaku, qysh pas daljes së rezultateve të para, si dhe Zafir Berisha, i cili ka shprehur interesim me serioz për lidhje të bashkëpunimit mes subjekteve tona. Takime kemi pasur edhe me AAK-në, KDPT-në dhe NDS”-në, ka thënë Haskuka.

Ai ka theksuar se pos për balotazh ka nevojë për bashkëpunim edhe për qeverisjen 4-vjeçare, pasi që raportet e vendeve në KKK janë të tilla.

10/16/2018 19:45

Mediat serbe: Kosova në prag të zgjedhjeve të parakohshme