Lajme

Hashim Thaçi “provokon” Albin Kurtin: Sot, e futi “bishtin nën shalë”

06/03/2020 21:38
nga:Gazeta Blic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka vazhduar me deklarata provokuese ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Ai tha se Kurti deri në orët e pasditës tha se nuk do t’i lëshonte zyrat e Qeverisë, raporton Gazeta Blic.

Sipas tij, Kurti dhe VV kishin dërguar edhe qebe në Qeveri që të rezistojnë dhe mos t’i lëshojnë zyrat.

“Por, çka ndodhi. Pasdite i lëshuan zyrat me bishtin nën shalë”, ka theksuar i pati i vendit në T7, raporton Gazeta Blic.

Thaçi ka theksuar se zëvendësi i Albin Kurti, Haki Abazi e ka blerë postin e tij, pak kohë para mbajtjes së zgjedhjeve.

Thaçi më i ashpër se asnjëherë me Kurtin: Le të bëjnë dhunë dhe unë do jam i pari që jap urdhër për goditjen e tyre

06/03/2020 08:56

Një orë para se të votohet Qeveria e re, Albin Kurti thërret mbledhjen e Qeverisë