Lajme

Hashim Thaçi: Lubizhda e Hasit, vendi i besës, bukës dhe pushkës së UÇK-së, prej sot i ka 14 heronj të Kosovës.

04/12/2019 14:00
nga:Gazeta Blic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se Lubizhda e Hasit, vendi i besës, bukës dhe pushkës së UÇK-së, prej sot i ka 14 heronj të Kosovës.

Ai ka thënë se sakrificën e dëshmorëve dhe martirëve të Hasit, që dhanë shumë për lirinë dhe pavarësinë, do ta kujtojë gjithmonë me respektin më të thellë.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë që Presidenti e ka postuar në Facebook.

Lubizhda e Hasit, vendi i besës, bukës dhe pushkës së UÇK-së, prej sot i ka 14 heronj të Kosovës. Sakrificën e…

Publiée par Hashim Thaçi sur Vendredi 12 avril 2019

05/21/2020 17:39

Përgjegjësi kryesor rrëfen ekskluzivisht si u “zhduk” hard disku, në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë