Lajme

Hashim Thaçi ia dërgoi letrën e katërt: Kjo është përgjigja e Albin Kurtit

04/17/2020 21:55
nga:M K

Lideri i Lëvzijes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur edhe njëherë për emrin e mandatarit.

Ai fuke folur për letrën e katërt që ia ka dërguar sot presidenti, tha se pret sqarime nga presidenti.

“Në letrën që sot ia kam dëeguar presidentit i kam kërkuar sqarime”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

Kurti tha në RTV Dukagjini se ata nuk do ta refuzojnë t’i përzihen presidentit të vendit.

“Presidenti realisht është një figurë ceremoniale, dhe është pasiv. Ai është një lloj noteri i shtetit, dhe nuk mund të formoj qeveri”, tha ai raporton Gazeta Blic.

Kurti edhe njëherë ka theksuar se vendi duhet të shkoj në zgjedhje të reja parlamentare.

Thaçi i dërgon sërish letër Kurtit: Sille propozimin, nuk mund të thuash që nuk po refuzon nëse nuk e sjellë emrin

Albin Kurti – Kryeministër në detyrëImer Mushkolaj – AnalistArmend Muja – AnalistFidan Rama – RTV Dukagjini

Publiée par GazetaBlic sur Vendredi 17 avril 2020

06/04/2020 23:26

Thaçi: Sikur t’i pranonte këshillat e mia, Kurti sot do të ishte në zyrën ku ka qenë!