Sporti

Harry Kane vjen me një rekord historik, kalon Ronaldinhon dhe Inzaghin

02/13/2018 23:14
nga:Lorik J

Harry Kane ka shkëlqyer në ndeshjen ndaj Juventusit.

Ai ka shënuar golin e parë për Tottenhamin në këtë ballafaqim, shkruan GazetaBlic

Pas golit të shënuar, Kane ka thyer një rekord historik.

Harry Kane ka shënuar më shumë gola në 9 paraqitjet e para të Champions League (7) se çdo lojtar në historinë e Championsit, duke kaluar Ronaldinhon, Simone Inzaghin, Didier Drogban dhe Diego Costa./GazetaBLIC/

02/16/2019 23:51

Gattuso: Ndeshje e madhe, por kemi qenë me fat